StudneGolem

Medveď naháňal dvoch ľudí, ženu našli mŕtvu

pridané: 16.03.2024, 06:26:51 | počet zobrazení: 5598
Na tiesňovú linku 158 prijala polícia oznámenie, že dvoch ľudí v katastrálnom území Demänovskej Doliny, pri vrchu Na jame, naháňa medveď.  
 
Včera podvečer po mužovi a žene začali pátrať policajti spolu s horskými záchranármi „Muž bol vypátraný v poriadku, avšak žena bola nájdená bez známok života,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline
 
Na miesto bol privolaný aj Zásahový tím pre medveďa hnedého. Polícia vzhľadom na vyšetrovanie tragédie zatiaľ k prípadu neposkytla podrobnejšie informácie. 
 
Informácia Horskej záchrannej služby - článok bol aktualizovaný o 10:07 hod.
 
Dňa 15.3.2024 v podvečerných hodinách bolo na tiesňovú linku Horskej záchrannej služby (HZS)  „18300“  nahlásené, že v oblasti Sinnej v Nízkych Tatrách došlo k stretu 2 osôb s medveďom.
 
Dvojica – muž (29 r.) so ženou (31 r.) z Bieloruska sa následne rozutekali každý iným smerom a podľa informácii od nahlasovateľa, medveď mal prenasledovať 31 – ročnú ženu, ktorá mužovi zmizla z dohľadu a nemal s ňou ani hlasový kontakt. Do terénu okamžite odišli záchranári HZS z Oblastného strediska Nízke Tatry so psom, dvaja príslušníci Strediska lavínovej prevencie s dronmi s termovíziou, spolu s príslušníkmi Policajného zboru SR a členom Zásahového tímu pre medveďa hnedého. 
 
Po krátkom čase služobný pes označil miesto pod skalným prahom, kde sa po páde strmým terénom nachádzala medveďom prenasledovaná žena, žiaľ už bez známok života. Medveď sa v tom čase nachádzal v ich blízkosti, našťastie sa ho podarilo za pomoci služobného psa, kriku a varovného výstrelu príslušníka PZ SR zahnať. 
 
S mužom sa podarilo nadviazať zvukový kontakt a následne ho druhá skupina záchranárov našla uviaznutého nad skalným prahom. Bol vystrašený ale bez zranení. Muža záchranári HZS sprevádzali k služobnému vozidlu HZS a previezli do Domu HZS na Lúčky. 
 
Telo ženy bolo po nevyhnutných úkonoch pomocou spustov vyprostené z exponovaného terénu, pozemne transportované na Lúčky  a odovzdané príslušníkom PZ SR. Okolnosti ako aj príčina úmrtia je predmetom ďalšieho vyšetrovania.
 
Medveď naháňal dvoch ľudí, ženu našli mŕtvu
Ilustračná fotografia.

Stručne... ale jasne...

( viac info po kliknutí )