StudneGolem

Duel s Prievidzou Mikulášania zvládli

pridané: 14.12.2012, 19:10:22 | počet zobrazení: 2995

V stretnutí 30. kola prvej hokejovej ligy privítali hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš na domácom štadióne súpera z Prievidze.

Diváci videli prvý gól po desiatich minútach hry, keď Bartík zúžitkoval prihrávku od Mravca spoza bránky. Radosť Mikulášanov netrvala dlho, pretože po ich laxnom prístupe v obrane vyrovnával Dírer v 12. minúte.

Tento hráč sedel v 26. minúte na trestnej lavici, čo využil Mravec a upravil na 2:1. V 28. minúte Kuric nepremenil nariadené trestné strieľanie. Na 3:1 zvyšoval o päť minút Kledrowetz, ktorý cez hradbu tiel prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. V samom závere tretiny hostia znížili na 3:2 po Bátorovom zásahu.

Domáci sa s tým rozhodne neuspokojili a odpoveďou bol Kubáňov gól, ktorý padol v 43. minúte. Hostia minútu pred koncom hrali bez brankára, no odpoveď Mikulášanov bola blesková – po piatich sekundách vyhral buly Mravec a Bača cez celé ihrisko rozhodol.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – MšHK Prievidza 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 10. Bartik (Mravec), 26. Mravec (Kuric), 31. Kledrowetz (Mravec), 60. Bača (Mravec) - 12. Dírer , 40. Bátora (Slávik, Hús).
Liptovský Mikuláš: Palko – Devečka, Mezovský, Holiga, Kledrowetz, Klepáč, Ďuriš, Bača – Bartík, Paukovček, Macík, Kuric, Mravec, Kubáň, Kubovčík, Piatka, Poliaček, Fabo.