Golem

Mikulášske hody: súperovi dali tucet gólov!

pridané: 28.09.2012, 19:15:00 | počet zobrazení: 2667

V stretnutí štvrtého kola prvej hokejovej ligy dnes hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš privítali na domácom ľade súpera z Trebišova.

Mikulášania mali raketový vstup, už po 21 sekundách otváral skóre Macík. Až do polovice zápasu to bola jednoznačná gólová záležitosť hráčov v domácich dresoch. V 14. minúte si Matejka v presilovke poradil s hosťujúcou obranou a bolo 2:0.

Rozbehnutí Liptáci boli pri chuti. V 24. minúte Bartík umiestnil presne k žrdi, o minútu Mravec vyhnal Gašparoviča z bránky (ten sa do nej v tretej tretine vrátil). Na 5:0 zvyšoval v presilovke Kledrowetz, ktorý vypálil od modrej.

Potom sa podarilo skórovať aj Trebišovu, postaral sa o to Schnelly. Mikulášania sa nevzdávali a v 34. minúte už bolo 6:1 po krásnom góle Paukovčeka, ktorý vymietol pavučinu na trebišovskej bránke. V 38. minúte hostia dvomi gólmi znížili na 6:3, no záverečné slovo v prostrednej časti hry patrilo Paukovčekovi.

Gólové korenie nechýbalo ani v poslednej tretine. Najskôr v 46. minúte zvýšil Macík na 8:3 po výbornej prihrávke, ktorú mu adresoval Bača. Už o minútu domáci zvýšili, stalo sa tak po chladnokrvnom zásahu skúseného Kurica. Diváci sa dočkali aj vytúženej desiatky, postaral sa o ňu svojim tretím gólom v zápase Macík.

Trebišov sa nevzdával a jeho štvrtý gól prišiel v 52.minúte z hokejky Ivanča. V závere na 11:4 v presilovke zvýšil Kuric a 29 sekúnd pred koncom upravil na konečných 12:4 Poliaček. Víťazstvo Liptovského Mikuláša je úplne zaslúžené.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Trebišov 12:4 (2:0, 5:3, 5:1)
Rozhodovali: Vojtek – Snášel, Rovenský.
Divákov: 540.
Góly: 1. Macík (Paukovček, Devečka), 14. Matejka (Bartík, Kledrowetz), 24. Bartík (Kledrowetz, Paukovček), 25. Mravec (Poliaček, Devečka), 28. Kledrowetz (Matejka, Kubáň), 34. Paukovček (Macík), 39. Paukovček (Bartík Mezovský), 46. Macík (Bača, Kledrowetz), 47. Kuric (Matejka, Devečka), 49. Macík (Paukovček), 59. Kuric (Matejka, Kubáň), 60. Poliaček (Devečka, Kubovčík) – 29. Schnelly (Králik, Zemko), 38. Pisio (Kobeľa), 38. Mach (Kovaľ, Pisio), 52. Ivančo (Pisio, Mach).
Liptovský Mikuláš: Palko – Devečka, Mezovský, Galko, Kledrowetz, Sajko, Bača – Bartík, Paukovček, Macík, Kuric, Matejka, Kubáň, Pekarčík, Mravec, Poliaček, Kubovčík, Piatka, Ďurný.
Trebišov: Gašparovič – Leškanič, Ivančo, Kobeľa, Pačuta, Neumann, Valko – Minčák, Ščurko, Pavličko, Schnelly, Králik, Zemko, Pisio, Mach, Ficko, Oravec, Kovaľ, Vereš, Grega.

Stručne... ale jasne...