StudneGolem

Tvrdý štart: dvaja cyklisti v nemocnici

pridané: 05.06.2012, 00:00:00 | počet zobrazení: 3156

V Liptovskom Mikuláši dnes odštartovali medzinárodné cyklistické preteky Okolo Slovenska. Prvá etapa 56. ročníka odprezentovala liptovský región. Cyklisti absolvovali 158 kilometrov.

Štart bol popoludní na pešej zóne v historickom centre Liptovského Mikuláša. Odtiaľ sa pelotón vydal na poriadnu „exkurziu“ Liptovom. Počas etapy prešli pretekári aj Dúbravou, Ľubeľou, Bešeňovou, Potokom, Liptovským Trnovcom či Bobrovcom. Cieľ bol v Liptovskom Mikuláši a pozrelo si ho niekoľko stoviek divákov.

Už v úvode sa zranil slovenský pretekár Martin Mahďar. Po defekte spadol v kolóne a skončil v nemocnici. Rovnako aj pretekár Kondrut.
Víťazom úvodnej etapy sa stal Rossi. Druhý bol Prishpentnij, bronzový stupienok patril najúspešnejšiemu slovenskému pretekárovi Marošovi Kováčovi (na úvodnej fotografii pod článkom).

Preteky pokračujú druhou etapou hneď počas prvej júnovej stredy. Odštartujú o 13:00 hodine v Liptovskom Mikuláši a cyklisti sa vydajú na Čierny Váh.

NÁZOR, DOTAZ, POSTREH, ODKAZ PRE AUTORA? KLIKNITE SEM.